Legato Hakkında


enduring: {ın’dʋrıŋ} [s.] sürekli, uzun süren, dayanıklı
comfort: {‘kʌmfərt} [i.] rahat, konfor, huzur

1995 yılında bir pantolon markası olarak İstanbul’da kurulan Legato, kalitesi ve özenle seçtiği kalıplarıyla pantolonda konforu seçen müşterilerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Tasarım ekibinin titiz çalışmaları Legato’yu, özgün bir stilin ve uzun süren konforun dikkat çekici markasına dönüştürmüştür. İşini severek yapan ekibiyle, sürekli gelişime açık bir yönetim tarzını benimseyen Legato markası, müşterilerinin gözünde özel bir konuma sahiptir. Yirmi yıl içinde Legato’ya bu özel yeri kazandıran bakış açısından hiçbir zaman taviz vermeyen markamız, sloganında dile getirdiği “sürekli konfor” ilkesine bağlı kalmıştır. Elde ettiği başarıyı, gerek üretimde kullandığı kumaş seçimlerindeki titizliği, gerekse özenle tasarlanan kalıplarıyla her gün geliştirerek sürdürmektedir.

%100 Türk sermayesi ile kısa sürede bir marka olan Legato, müşterilerinin talebi ile ürün yelpazesini genişleterek koleksiyon üretmeye başlamıştır. Koleksiyonlar pamuklu pantolon, jean, triko, tişort, gömlek, mont ve ceket’ten oluşmaktadır. Tıpkı pantolonlarında olduğu gibi, koleksiyonunun her bir parçasında aynı özeni göstermeyi ilke edinen Legato, koleksiyonları ile sektörünün moda yaratan markaları arasında yer almayı hedeflemektedir.


Sürekli konfor ilkesi ile müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak ana ilkemizdir. Bizi tercih ederek yıllardır ürünlerimizi keyifle kullanan on binlerce memnun müşterimiz sektördeki başarımızın açık kanıtıdır. Ürün ve hizmetin en iyisini sunabilmek için yatırımlarımıza aralıksız devam ederek markamızı sektörünün liderleri arasına taşımayı hedefliyoruz. Bu hedefi gerçekleştirirken göz önünde tuttuğumuz ilkelerimiz ise şunlar:

Sürekli konfor, müşteri memnuniyeti, gelişim ve yenilenme, kalite, ekip çalışması, sosyal sorumluluk, profesyonel yönetim anlayışı ve paylaşım.